| Manufacturer Part Number: | CMOZ30V BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMOZ30V BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMOZ30V BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 300mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 21V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | SOD-523 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMOZ30V BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMOZ30V BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMOZ30V BK is new and unused, you can buy CMOZ30V BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMOZ30V BK.
| CC0402BRNPO9BNR70 | 0.70pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402BRNPO9BNR70.pdf | |
| HCZ151MBCDRUKR | 150pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | HCZ151MBCDRUKR.pdf | |
| RPE5C2A181J2K1A03B | 180pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RPE5C2A181J2K1A03B.pdf | |
| MKP385247100JCM2B0 | 4700pF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) | MKP385247100JCM2B0.pdf | |
| ECW-F4244JLB | 0.24µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.709" L x 0.327" W (18.00mm x 8.30mm) | ECW-F4244JLB.pdf | |
| DPFF16S18J-F | 0.018µF Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.701" L x 0.850" W (43.20mm x 21.60mm) | DPFF16S18J-F.pdf | |
| S-817A20ANB-CUJT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2V 35mA SC-82AB | S-817A20ANB-CUJT2G.pdf | |
| AIB6-14S-6PC | GT 6C 6#16S PIN PLUG | AIB6-14S-6PC.pdf | |
| D38999/24KJ19PN208 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24KJ19PN208.pdf | |
| TV07RF-23-151SE-S1 | 151 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TV07RF-23-151SE-S1.pdf | |
| 27915-30T12 | Pin Contact Size 8 Crimp Gold | 27915-30T12.pdf | |
| FCE17E09SC4DB | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCE17E09SC4DB.pdf | |
| 1846600000 | 11 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1846600000.pdf | |
| PK14-38R-X | Ring Terminal Connector 3/8 Stud Circular 14-18 AWG Crimp | PK14-38R-X.pdf | |
| MPMT4001DT1 | RES NETWORK 2 RES 2K OHM TO236-3 | MPMT4001DT1.pdf |