| Manufacturer Part Number: | CMLT2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMLT2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMLT2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-563 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMLT2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMLT2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMLT2907A BK is new and unused, you can buy CMLT2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMLT2907A BK.
| ECQ-E2155KFB | 1.5µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial 0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm) | ECQ-E2155KFB.pdf | |
| 066202.5ZRLL | FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD | 066202.5ZRLL.pdf | |
| GCC06DRXN | CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD | GCC06DRXN.pdf | |
| 5SGXMA3E3H29C2LN | IC FPGA 360 I/O 780HBGA | 5SGXMA3E3H29C2LN.pdf | |
| TLK4120IZPV | 4/4 Transceiver Full 289-BGA (19x19) | TLK4120IZPV.pdf | |
| MIC2043-2BM-TR | IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC | MIC2043-2BM-TR.pdf | |
| ADP162ACBZ-3.2-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 150mA 4-WLCSP (0.97x0.97) | ADP162ACBZ-3.2-R7.pdf | |
| VE-2W3-CV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | VE-2W3-CV-F4.pdf | |
| SAS100S24AD | SS TIMR ON DLY, 100S, 24VAC/DC | SAS100S24AD.pdf | |
| CS3106A-36-54P | 39 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CS3106A-36-54P.pdf | |
| 714-87-111-41-001101 | Pin Receptacle Connector 0.016" ~ 0.022" (0.41mm ~ 0.56mm) No Tail Solder | 714-87-111-41-001101.pdf |