| Manufacturer Part Number: | CMDZ47V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 47V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMDZ47V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMDZ47V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMDZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 47V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 250mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 180 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 32.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMDZ47V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMDZ47V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMDZ47V TR is new and unused, you can buy CMDZ47V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMDZ47V TR.
| MXRT100KP54A | TVS DIODE 54VWM 106VC CASE5A | MXRT100KP54A.pdf | |
| SIT9002AI-18N33DQ | 1MHz ~ 220MHz LVPECL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 84mA | SIT9002AI-18N33DQ.pdf | |
| ISL26310FBZ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | ISL26310FBZ.pdf | |
| XHP35A-00-0000-0D0UB230E | LED Lighting Xlamp® XHP35 White, Warm 3000K 5-Step MacAdam Ellipse 11.3V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP35A-00-0000-0D0UB230E.pdf | |
| C11521_NIS83-MX-7-MD | Lens with Holder Clear 10° ~ 21° Medium Nichia NS6x83, Cree MX-6 | C11521_NIS83-MX-7-MD.pdf | |
| TV07RK-15-55PB-P25 | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07RK-15-55PB-P25.pdf | |
| 66900-116 | 16 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold, GXT™ 28-30 AWG | 66900-116.pdf | |
| 1718563004 | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 1718563004.pdf | |
| 20021121-00054T8LF | 54 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold, GXT™ | 20021121-00054T8LF.pdf | |
| 814-22-022-30-006101 | 22 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 814-22-022-30-006101.pdf | |
| PF2205-5R6F1 | RES 5.6 OHM 50W 1% TO220 | PF2205-5R6F1.pdf |