| Manufacturer Part Number: | CMDZ10V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMDZ10V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMDZ10V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMDZ Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 250mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMDZ10V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMDZ10V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMDZ10V TR is new and unused, you can buy CMDZ10V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMDZ10V TR.
| 380LQ182M200K052 | SNAPMOUNTS | 380LQ182M200K052.pdf | |
| MF-RX014/250U-A5-2 | FUSE PTC RESETTABLE | MF-RX014/250U-A5-2.pdf | |
| 307-240-328 | POLARIZING KEY IN-CONTACT DL ROW | 307-240-328.pdf | |
| 5022R-513F | 51µH Unshielded Inductor 344mA 2.85 Ohm Max 2-SMD | 5022R-513F.pdf | |
| A3P600L-1FGG484 | IC FPGA 235 I/O 484FBGA | A3P600L-1FGG484.pdf | |
| TLVH432AIDBZTG4 | Shunt Voltage Reference IC 18V ±1% 70mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TLVH432AIDBZTG4.pdf | |
| C4SMG-GJS-CT14Q7T1 | Green 527nm LED Indication - Discrete 3.4V Radial | C4SMG-GJS-CT14Q7T1.pdf | |
| VI-230-EV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W | VI-230-EV-F3.pdf | |
| LM5056EVM | LM5056 - Power Management, Power Supply Supervisor/Tracker/Sequencer Evaluation Board | LM5056EVM.pdf | |
| RCB65DHND | CONN EDGECARD 130PS DIP .050 SLD | RCB65DHND.pdf | |
| ACB66DHFD-S621 | EDGECARD 132POS SMD W/O POST | ACB66DHFD-S621.pdf | |
| 0190710178 | Ring Terminal Connector 8 Stud Circular 8 AWG Crimp | 0190710178.pdf | |
| RCP1206B1K10JTP | RES SMD 1.1K OHM 5% 11W 1206 | RCP1206B1K10JTP.pdf | |
| RCP0603B470RJS6 | RES SMD 470 OHM 5% 3.9W 0603 | RCP0603B470RJS6.pdf |