| Manufacturer Part Number: | CM322522-2R2K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 190mA 950 mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CM322522-2R2K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CM322522-2R2K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CM322522 Series Material Declaration | |
| 3D Model | CM322522.stp | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CM322522 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 190mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 950 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 80MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.086" (2.20mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CM322522-2R2K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CM322522-2R2K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CM322522-2R2K is new and unused, you can buy CM322522-2R2K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CM322522-2R2K.
| ECW-F2225JA | 2.2µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.740" L x 0.496" W (18.80mm x 12.60mm) | ECW-F2225JA.pdf | |
| MKP385291100JC02R0 | 9100pF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm) | MKP385291100JC02R0.pdf | |
| CDRH6D26NP-5R6NC | 5.6µH Shielded Inductor 2A 36 mOhm Max Nonstandard | CDRH6D26NP-5R6NC.pdf | |
| X9241AMPZ | Digital Potentiometer 2k, 10k, 10k, 50k Ohm 4 Circuit 64 Taps I²C Interface 20-PDIP | X9241AMPZ.pdf | |
| DAC8043AFS-REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | DAC8043AFS-REEL7.pdf | |
| UPD70F3454F1(S)-DA9-A | V850ES V850E/Ix3 Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 256KB (256K x 8) FLASH | UPD70F3454F1(S)-DA9-A.pdf | |
| MUX08EQ | 1 Circuit IC Switch 8:1 300 Ohm 16-CDIP | MUX08EQ.pdf | |
| DS1232LPSN-2 | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel 8-SOIC | DS1232LPSN-2.pdf | |
| VE-22H-MW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W | VE-22H-MW-F3.pdf | |
| DEMAMF9PNMBK47F0 | Plug for Male Contacts Housing D-Sub Connector 9 Position | DEMAMF9PNMBK47F0.pdf | |
| 54B | 5 (4 + 1 Ground) Position Terminal Lug Strip Terminal Lug, Single End | 54B.pdf | |
| RT1206DRE07249RL | RES SMD 249 OHM 0.5% 1/4W 1206 | RT1206DRE07249RL.pdf | |
| TNPW0603920RBEEA | RES SMD 920 OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW0603920RBEEA.pdf |