| Manufacturer Part Number: | CM1AF-P-24V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Power Relays, Over 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CM RELAY 1 FORM A 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CM1AF-P-24V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CM1AF-P-24V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | General Appl Guidelines How to Read Date Codes | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CM Relay (PCB) May/2010 CA,CM,CB,CV Relays Apr/2012 | |
| Category | Relays | |
| Family | Power Relays, Over 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CM1AF-P-24V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CM1AF-P-24V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of CM1AF-P-24V is new and unused, you can buy CM1AF-P-24V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CM1AF-P-24V.
| GBB55DYFR | CONN EDGECARD .050" 55POS SMD | GBB55DYFR.pdf | |
| AS7C1026B-20TCNTR | IC SRAM 1M 64X16 44TSOP | AS7C1026B-20TCNTR.pdf | |
| IDT71V2559S75BG | IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA | IDT71V2559S75BG.pdf | |
| R1D12-3.305 | CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-05VOUT | R1D12-3.305.pdf | |
| G8P-1A4P-BG-DC24 | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole | G8P-1A4P-BG-DC24.pdf | |
| RYM18DRSN-S273 | CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD | RYM18DRSN-S273.pdf | |
| AIB6AA28-7SS | GT 2C 2#4 SKT PLUG | AIB6AA28-7SS.pdf | |
| 2-794953-4 | 24 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.165" (4.20mm) | 2-794953-4.pdf | |
| 276964-1 | Terminal Connector Rectangular Standard 500 MCM (kcmil) 3/8 Stud | 276964-1.pdf | |
| RG1608V-2050-W-T1 | RES SMD 205 OHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608V-2050-W-T1.pdf |