| Manufacturer Part Number: | CM1-24V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Power Relays, Over 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CM RELAY 1 FORM C 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CM1-24V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CM1-24V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | General Appl Guidelines How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Power Relays, Over 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CM1-24V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CM1-24V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of CM1-24V is new and unused, you can buy CM1-24V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CM1-24V.
| GSC20DRTS | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | GSC20DRTS.pdf | |
| SIT8008AIU2-28E | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.8V 4.5mA Enable/Disable | SIT8008AIU2-28E.pdf | |
| CB2016T220M | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 370mA 1.3 Ohm Max 0806 (2016 Metric) | CB2016T220M.pdf | |
| XR16L570IL32-F | IC UART FIFO 16B 32QFN | XR16L570IL32-F.pdf | |
| OPF2412T | Fiber Optic Receiver General Purpose 5MBd -40dBm 4.75 V ~ 5.25 V 10mA | OPF2412T.pdf | |
| ERJ-1TNF2431U | RES SMD 2.43K OHM 1% 1W 2512 | ERJ-1TNF2431U.pdf | |
| DJT16F15-97SA | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | DJT16F15-97SA.pdf | |
| CA3108ER24-7P | 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3108ER24-7P.pdf | |
| 211767-2 | 9 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | 211767-2.pdf | |
| Y11692K60000T9R | RES SMD 2.6K OHM 0.6W 3017 | Y11692K60000T9R.pdf | |
| YC124-JR-071ML | RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804 | YC124-JR-071ML.pdf |