| Manufacturer Part Number: | CLL4763A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 10510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 91V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4763A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4763A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 91V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 69.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4763A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4763A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4763A TR is new and unused, you can buy CLL4763A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4763A TR.
| SMG450VB3R3M10X16LL | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.545 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG450VB3R3M10X16LL.pdf | |
| IULN111-1REC4-62F-40.0-D | CIR BRKR MAG-HYDR 40A TOGGLE | IULN111-1REC4-62F-40.0-D.pdf | |
| 5.0SMDJ75A | TVS DIODE 75VWM 121VC SMD | 5.0SMDJ75A.pdf | |
| SMBG6.0-E3/5B | TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMB | SMBG6.0-E3/5B.pdf | |
| PM3700-20 | 500µH @ 1kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 6A DCR 10 mOhm | PM3700-20.pdf | |
| SI2434-C-GTR | 33.6k Modem V.21, V.22, V.23, V.29, V.32, Bell 103, Bell 212A 24-TSSOP | SI2434-C-GTR.pdf | |
| MCP1632T-BAE/MS | Boost, Cuk, Flyback, SEPIC Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-MSOP | MCP1632T-BAE/MS.pdf | |
| UEI15-033-Q48N-C | CONV DC/DC 16.5W 3.3V 5A | UEI15-033-Q48N-C.pdf | |
| AA0402FR-0769K8L | RES SMD 69.8K OHM 1% 1/16W 0402 | AA0402FR-0769K8L.pdf | |
| ASC22DRYH-S13 | CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND | ASC22DRYH-S13.pdf | |
| RMM36DRSN-S288 | CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND | RMM36DRSN-S288.pdf | |
| KJB0T13F98PN | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB0T13F98PN.pdf | |
| RCP1206B56R0GWB | RES SMD 56 OHM 2% 11W 1206 | RCP1206B56R0GWB.pdf |