| Manufacturer Part Number: | CLL4739A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4739A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4739A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4739A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4739A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4739A BK is new and unused, you can buy CLL4739A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4739A BK.
| 023002.5DRT2SW | FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG | 023002.5DRT2SW.pdf | |
| SG-615PCG 10.0000MM0: ROHS | 10MHz LVCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 12mA Enable/Disable | SG-615PCG 10.0000MM0: ROHS.pdf | |
| FXO-HC736-127 | 127MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 47mA Enable/Disable | FXO-HC736-127.pdf | |
| 501EAD-ACAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 501EAD-ACAF.pdf | |
| PDTD123YUX | TRANS PREBIAS NPN 0.425W | PDTD123YUX.pdf | |
| LE79232BTCT | Telecom IC | LE79232BTCT.pdf | |
| BU4011BFV-E2 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SSOP | BU4011BFV-E2.pdf | |
| IS49NLC36800-33B | IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA | IS49NLC36800-33B.pdf | |
| MCR01MRTF9101 | RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402 | MCR01MRTF9101.pdf | |
| HCC40DRTH-S13 | CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND | HCC40DRTH-S13.pdf | |
| CA3101E24-5SB | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3101E24-5SB.pdf | |
| D38999/20FD35JC | 37 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/20FD35JC.pdf | |
| 929710-06-29-RK | 58 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 929710-06-29-RK.pdf | |
| RN55E2490DRE6 | RES 249 OHM 1/8W .5% AXIAL | RN55E2490DRE6.pdf | |
| RN55E6982BRSL | RES 69.8K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E6982BRSL.pdf |