| Manufacturer Part Number: | CL-21A |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol Advanced Sensors |
| Product Category: | Inrush Current Limiters (ICL) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | ICL 1.3 OHM 25% 8A 13.97MM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CL-21A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CL-21A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | CL Series Inrush Current Limiters | |
| Featured Product | CL Series Current Limiters | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Inrush Current Limiters (ICL) | |
| Manufacturer | Amphenol Advanced Sensors | |
| Series | CL | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| R @ 25°C | 1.3 Ohm | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current - Steady State Max | 8A | |
| R @ Current | 0.04 Ohm | |
| Diameter | 0.55" (13.97mm) | |
| Approvals | UL | |
| Lead Spacing | 0.328" (8.33mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CL-21A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CL-21A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Amphenol Advanced Sensors all series components. The condition of CL-21A is new and unused, you can buy CL-21A Amphenol Advanced Sensors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CL-21A.
| ECS-.327-9-34B-TR | 32.768kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhm -40°C ~ 85°C Surface Mount 2-SMD | ECS-.327-9-34B-TR.pdf | |
| 504PCA-BDAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 8.9mA Enable/Disable | 504PCA-BDAF.pdf | |
| SE12DBHM3/I | DIODE GEN PURP 100V 3.2A TO263AC | SE12DBHM3/I.pdf | |
| IDV30E65D2XKSA1 | Diode Standard 650V 30A (DC) Through Hole PG-TO220-2 Full Pack | IDV30E65D2XKSA1.pdf | |
| 1EZ180D2E3/TR12 | Zener Diode 180V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1EZ180D2E3/TR12.pdf | |
| CY2309CZXC-1 | IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16TSSOP | CY2309CZXC-1.pdf | |
| MB90035PMC-GS-110E1 | IC MCU 16BIT CU80M 120LQFP | MB90035PMC-GS-110E1.pdf | |
| BXA40-48T05-12 | CONVERTER DC/DC TRPL 5V OUT 40W | BXA40-48T05-12.pdf | |
| TV06RW-15-18JE-LC | TV 18C 18#20 SKT PLUG | TV06RW-15-18JE-LC.pdf | |
| 87409-150 | CONN HEADER 100POS .050" STR PCB | 87409-150.pdf | |
| CRGH2010J3K3 | RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 2010 | CRGH2010J3K3.pdf | |
| 4610H-101-332LF | RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SIP | 4610H-101-332LF.pdf | |
| RN60D6040FRE6 | RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D6040FRE6.pdf |