| Manufacturer Part Number: | CL-150A |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol Advanced Sensors |
| Product Category: | Inrush Current Limiters (ICL) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | ICL 5 OHM 25% 4.7A 13.97MM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CL-150A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CL-150A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | CL Series Inrush Current Limiters | |
| Featured Product | CL Series Current Limiters | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Inrush Current Limiters (ICL) | |
| Manufacturer | Amphenol Advanced Sensors | |
| Series | CL | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| R @ 25°C | 5 Ohm | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current - Steady State Max | 4.7A | |
| R @ Current | 0.12 Ohm | |
| Diameter | 0.55" (13.97mm) | |
| Approvals | UL | |
| Lead Spacing | 0.328" (8.33mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CL-150A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CL-150A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Amphenol Advanced Sensors all series components. The condition of CL-150A is new and unused, you can buy CL-150A Amphenol Advanced Sensors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CL-150A.
| CC0402KRX7R8BB103 | 10000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R8BB103.pdf | |
| TPSE686M020R0200 | 68µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 200 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TPSE686M020R0200.pdf | |
| GBM31DCCD | CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD | GBM31DCCD.pdf | |
| EP20K200RC240-2X | IC FPGA 174 I/O 240RQFP | EP20K200RC240-2X.pdf | |
| EVN-DCAA03B23 | 2k Ohm 0.1W, 1/10W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1 Turn Side Adjustment | EVN-DCAA03B23.pdf | |
| VI-J42-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VI-J42-IW-F3.pdf | |
| V24B36M200BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W | V24B36M200BF3.pdf | |
| RNCP1206FTD4K32 | RES SMD 4.32K OHM 1% 1/2W 1206 | RNCP1206FTD4K32.pdf | |
| ABC43DKRN-S1243 | CONN EDGECARD 86POS .100" | ABC43DKRN-S1243.pdf | |
| TV07DT-25-24SA | 24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07DT-25-24SA.pdf | |
| 1618742 | 9 (5 + 3 Power + PE) Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | 1618742.pdf | |
| 09200030820 | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | 09200030820.pdf | |
| CRCW0402931RFKEDHP | RES SMD 931 OHM 1% 1/5W 0402 | CRCW0402931RFKEDHP.pdf | |
| CMF5514K070BHBF | RES 14.07K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF5514K070BHBF.pdf |