| Manufacturer Part Number: | CL-110A |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol Advanced Sensors |
| Product Category: | Inrush Current Limiters (ICL) |
| Available Quantity: | 9222 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | ICL 10 OHM 25% 3.2A 10.2MM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CL-110A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CL-110A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | CL Series Inrush Current Limiters | |
| Featured Product | CL Series Current Limiters | |
| Online Catalog | CL Series | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Inrush Current Limiters (ICL) | |
| Manufacturer | Amphenol Advanced Sensors | |
| Series | CL | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| R @ 25°C | 10 Ohm | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current - Steady State Max | 3.2A | |
| R @ Current | 0.19 Ohm | |
| Diameter | 0.4" (10.2mm) | |
| Approvals | UL | |
| Lead Spacing | 0.250" (6.35mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CL-110A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CL-110A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Amphenol Advanced Sensors all series components. The condition of CL-110A is new and unused, you can buy CL-110A Amphenol Advanced Sensors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CL-110A.
| C0805X154K4RAC7800 | 0.15µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805X154K4RAC7800.pdf | |
| SMAJ43A-13-F | TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA | SMAJ43A-13-F.pdf | |
| V150CH8S | VARISTOR 150V 250A 2SMD | V150CH8S.pdf | |
| ECLAMP2456P.TCT | LC (Pi) EMI Filter 5th Order Low Pass 6 Channel L = 28nH, C = 12pF 12-UFDFN Exposed Pad | ECLAMP2456P.TCT.pdf | |
| STM32F318C8Y6TR | ARM® Cortex®-M4 STM32 F3 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 64KB (64K x 8) FLASH 49-WLCSP | STM32F318C8Y6TR.pdf | |
| VSP2232Y/2KG4 | IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48LQFP | VSP2232Y/2KG4.pdf | |
| CBT-90-B-C11-KK300 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module CBT-90 Blue Square | CBT-90-B-C11-KK300.pdf | |
| VE-J4Y-EX-S | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VE-J4Y-EX-S.pdf | |
| VI-26K-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | VI-26K-CX-F2.pdf | |
| DF11CZ-32DP-2V(27) | 32 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Tin | DF11CZ-32DP-2V(27).pdf | |
| BM15B-XASS-TF | 15 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Surface Mount Tin-Lead | BM15B-XASS-TF.pdf | |
| 78938-405HLF | 5 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 78938-405HLF.pdf | |
| RN73C1E1K58BTDF | RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RN73C1E1K58BTDF.pdf | |
| RG1608N-151-P-T1 | RES SMD 150 OHM 0.02% 1/10W 0603 | RG1608N-151-P-T1.pdf |