| Manufacturer Part Number: | CFR25J330K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 1/3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR25J330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR25J330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1623931-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| 3D Model | 1623931-5.pdf | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CFR25, Neohm | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | 0/ -700ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR25J330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR25J330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CFR25J330K is new and unused, you can buy CFR25J330K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR25J330K.
| GRM2165C1H100FZ01D | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H100FZ01D.pdf | |
| TPSB226M016R0400 | 22µF Molded Tantalum Capacitors 16V 1210 (3528 Metric) 400 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TPSB226M016R0400.pdf | |
| 416F40612AKT | 40.61MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F40612AKT.pdf | |
| ASFLMPC-106.250MHZ-Z-T | 106.25MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 35mA Enable/Disable | ASFLMPC-106.250MHZ-Z-T.pdf | |
| MIC5282YMM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.27 V ~ 5.5 V 50mA 8-MSOP | MIC5282YMM-TR.pdf | |
| S-817B34AY-B-G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.4V 50mA TO-92-3 | S-817B34AY-B-G.pdf | |
| MHDEWT-0000-000N0HG457E | LED Lighting Xlamp® MHD-E White, Cool 5700K 5-Step MacAdam Ellipse 36V 200mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | MHDEWT-0000-000N0HG457E.pdf | |
| VI-B61-CV-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | VI-B61-CV-F2.pdf | |
| RCB56DHBN-S621 | CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD | RCB56DHBN-S621.pdf | |
| 2M801-007-16ZNU13-2SA | M801 2C 2#12 SKT PLUG OM | 2M801-007-16ZNU13-2SA.pdf | |
| TVS06RF-15-4SA-555 | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-15-4SA-555.pdf | |
| 801-83-017-10-012101 | 17 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-83-017-10-012101.pdf | |
| RN55D57R6FR36 | RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D57R6FR36.pdf |