| Manufacturer Part Number: | CFR25J15K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 15.0K OHM 1/3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR25J15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR25J15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1623930-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| 3D Model | 2-1623930-0.pdf | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CFR25, Neohm | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR25J15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR25J15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CFR25J15K is new and unused, you can buy CFR25J15K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR25J15K.
| LD051A471JAB2A | 470pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | LD051A471JAB2A.pdf | |
| BFC233666152 | 1500pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | BFC233666152.pdf | |
| MXLPLAD30KP51A | TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD | MXLPLAD30KP51A.pdf | |
| GBB14DYHT | CONN EDGECARD 14POS .050 THRUHL | GBB14DYHT.pdf | |
| R5F51111ADFK#3A | RX RX100 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F51111ADFK#3A.pdf | |
| MIC7122YMM | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | MIC7122YMM.pdf | |
| XC6121A747ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121A747ER-G.pdf | |
| CTVP00RW-23-55SA | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVP00RW-23-55SA.pdf | |
| GTC00F32-64S-027 | GT 54C 54#16 SKT RECP WALL | GTC00F32-64S-027.pdf | |
| SM3106RC-32-56P | 30 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | SM3106RC-32-56P.pdf | |
| TVP00DT-25-46PB-LC | TV 46C MIXED PIN RECP | TVP00DT-25-46PB-LC.pdf | |
| 39-51-3061 | 6 Position Receptacle Connector Tin 0.079" (2.00mm) Through Hole | 39-51-3061.pdf | |
| 9-146276-0-01 | 1 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector Through Hole Gold | 9-146276-0-01.pdf | |
| 1050017:0171 | ZACK STRIP 10-SECTION WHITE | 1050017:0171.pdf | |
| 432102-12-0 | 12 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 432102-12-0.pdf |