| Manufacturer Part Number: | CFR200J15K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 15.0K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR200J15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR200J15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1623929-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| 3D Model | 1-1623929-0.pdf | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CFR200, Neohm | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR200J15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR200J15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CFR200J15K is new and unused, you can buy CFR200J15K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR200J15K.
| B43770A5567M3 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 110 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43770A5567M3.pdf | |
| AVGA338M16P44T-F | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 190 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA338M16P44T-F.pdf | |
| VJ0805D360KLCAJ | 36pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D360KLCAJ.pdf | |
| 8N3DV85LC-0107CDI | VCXO IC 187.5MHz, 150MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0107CDI.pdf | |
| SN74ABT833DW | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SOIC | SN74ABT833DW.pdf | |
| 72V283L10PFI | IC FIFO 32768X18 10NS 80QFP | 72V283L10PFI.pdf | |
| V150A28E500BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W | V150A28E500BL2.pdf | |
| VI-24H-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VI-24H-MY-S.pdf | |
| AMM06DTBN-S664 | CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD | AMM06DTBN-S664.pdf | |
| 21JR123-1 | BNC, Quadraxial Connector Receptacle, 2 Female Sockets and 2 Male Pins Panel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut Solder | 21JR123-1.pdf | |
| PEC11SACN | 11 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PEC11SACN.pdf | |
| 20-0508-21 | CONN SOCKET SIP 20POS GOLD | 20-0508-21.pdf | |
| 767161393G | RES ARRAY 15 RES 39K OHM 16SOIC | 767161393G.pdf | |
| PNP300JR-73-0R39 | RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL | PNP300JR-73-0R39.pdf |