| Manufacturer Part Number: | CFR100J33K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33.0K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR100J33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR100J33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1623925-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| 3D Model | 3-1623925-2.pdf | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CFR100, Neohm | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR100J33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR100J33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CFR100J33K is new and unused, you can buy CFR100J33K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR100J33K.
| VE09M03850KDC | VARISTOR 620V 1.2KA DISC 9MM | VE09M03850KDC.pdf | |
| 1-5100159-9 | Z-PACK/C M-HDR 55P | 1-5100159-9.pdf | |
| SMBJ5339A/TR13 | Zener Diode 5.6V 5W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5339A/TR13.pdf | |
| DEA102450BT-1278A2 | FILTER BANDPASS 2.4 GHZ | DEA102450BT-1278A2.pdf | |
| 4590R-474K | 470µH Unshielded Wirewound Inductor 1.3A 393 mOhm Max Axial | 4590R-474K.pdf | |
| 5988110102F | Red 635nm LED Indication - Discrete 2.2V 0805 (2012 Metric) | 5988110102F.pdf | |
| PDB182-K425K-103A | 10k Ohm 2 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Carbon 0.06W PC Pins | PDB182-K425K-103A.pdf | |
| CA3106E20-23PB01 | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3106E20-23PB01.pdf | |
| GTC06F36-4P | GT 3C 3#0 PIN PLUG | GTC06F36-4P.pdf | |
| 448463-1 | 1 Position Connector LGH Receptacle Cylindrical | 448463-1.pdf | |
| PZC01SAHN | 1 Positions Header, Unshrouded Connector Through Hole Gold | PZC01SAHN.pdf | |
| 0387190599 | SR BTS TT 10A 15 ASY | 0387190599.pdf |