| Manufacturer Part Number: | CFR100J22K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22.0K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR100J22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR100J22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1623925-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| 3D Model | 2-1623925-3.pdf | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CFR100, Neohm | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | 0/ -450ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR100J22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR100J22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CFR100J22K is new and unused, you can buy CFR100J22K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR100J22K.
| 06035C472K4Z2A | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06035C472K4Z2A.pdf | |
| MKP385443250JYI5T0 | 0.43µF Film Capacitor 900V 2500V (2.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial | MKP385443250JYI5T0.pdf | |
| 0233004.MXF21P | FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM | 0233004.MXF21P.pdf | |
| SMP1331-079LF | RF Diode PIN - Single 200V 250mW SC-79 | SMP1331-079LF.pdf | |
| 2SC3940ARA | TRANS NPN 50V 1A TO-92NL | 2SC3940ARA.pdf | |
| CAT5112YI-50-GT3 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-TSSOP | CAT5112YI-50-GT3.pdf | |
| ISL54206AIRTZ-T | IC USB SWITCH DUAL SPDT 10TDFN | ISL54206AIRTZ-T.pdf | |
| 74AC573MTC | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-TSSOP | 74AC573MTC.pdf | |
| VE-25H-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W | VE-25H-IW-F2.pdf | |
| CA08COME14S-9S | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA08COME14S-9S.pdf | |
| NRPN072PARN-RC | 14 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | NRPN072PARN-RC.pdf | |
| CRCW04029K10JNTD | RES SMD 9.1K OHM 5% 1/16W 0402 | CRCW04029K10JNTD.pdf |