| Manufacturer Part Number: | CFR-12JB-52-13K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9284 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 13K OHM 1/6W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFR-12JB-52-13K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFR-12JB-52-13K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| HTML Datasheet | CFR Series.html | |
| Online Catalog | CFR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | CFR | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.167W, 1/6W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | -350/ +500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFR-12JB-52-13K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFR-12JB-52-13K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of CFR-12JB-52-13K is new and unused, you can buy CFR-12JB-52-13K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFR-12JB-52-13K.
| F17734222003 | 0.22µF Film Capacitor 253V 630V Polyester, Metallized Axial 0.394" Dia x 1.043" L (10.00mm x 26.50mm) | F17734222003.pdf | |
| MKP1845433635 | 0.33µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.689" Dia x 1.732" L (17.50mm x 44.00mm) | MKP1845433635.pdf | |
| 1SMB8.0AT3 | TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMB | 1SMB8.0AT3.pdf | |
| RCM11DRTH | CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD | RCM11DRTH.pdf | |
| CSX532T19.800M2-UT10 | 19.8MHz TCXO Oscillator Surface Mount 2.4 V ~ 3 V 1.2mA | CSX532T19.800M2-UT10.pdf | |
| MB90423GAVPF-G-324 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90420G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90423GAVPF-G-324.pdf | |
| VI-J71-EZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W | VI-J71-EZ-F1.pdf | |
| RG1005P-2802-B-T5 | RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005P-2802-B-T5.pdf | |
| MCR25JZHF5623 | RES SMD 562K OHM 1% 1/4W 1210 | MCR25JZHF5623.pdf | |
| CA3101E14S-9SBF80 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3101E14S-9SBF80.pdf | |
| CA3100E12SA10SBF80A176 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CA3100E12SA10SBF80A176.pdf | |
| TV06DZ-23-53JD | 53 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06DZ-23-53JD.pdf | |
| 1716115 | 3 Position Wire to Board Terminal Block 35° (145°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 1716115.pdf |