| Manufacturer Part Number: | CFM14JT430K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 430K OHM 1/4W 5% CF MINI |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFM14JT430K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFM14JT430K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Online Catalog | CFM Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | CFM | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | 0/ -850ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFM14JT430K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFM14JT430K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of CFM14JT430K is new and unused, you can buy CFM14JT430K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFM14JT430K.
| SQCAEM6R2CATME | 6.2pF 150V Ceramic Capacitor M 0605 (1613 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | SQCAEM6R2CATME.pdf | |
| RMC05DRES-S13 | CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND | RMC05DRES-S13.pdf | |
| ISL9012IRJCZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.8V, 1.8V 150mA, 300mA 10-DFN (3x3) | ISL9012IRJCZ.pdf | |
| C8051T600-SDB | C8051T600 - Socket Module - SOIC | C8051T600-SDB.pdf | |
| AR0805FR-076K81L | RES SMD 6.81K OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-076K81L.pdf | |
| 1918783-7 | CASS, XG, 6P, MPO-LC | 1918783-7.pdf | |
| PPPC342KFMS | 68 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | PPPC342KFMS.pdf | |
| A10221507CA | 15 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | A10221507CA.pdf | |
| AT0603CRD07294RL | RES SMD 294 OHM 0.25% 1/10W 0603 | AT0603CRD07294RL.pdf | |
| 2176074-8 | RES SMD 6.81KOHM 0.5% 1/32W 0201 | 2176074-8.pdf | |
| CMF551K0700FHEA70 | RES 1.07K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF551K0700FHEA70.pdf | |
| H4P78K7DZA | RES 78.7K OHM 1W 0.5% AXIAL | H4P78K7DZA.pdf |