| Manufacturer Part Number: | CFM14JA820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 820K OHM 1/4W 5% CF MINI |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CFM14JA820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CFM14JA820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | CFM | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | 0/ -850ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CFM14JA820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CFM14JA820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of CFM14JA820K is new and unused, you can buy CFM14JA820K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CFM14JA820K.
| 06031C332J4T2A | 3300pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031C332J4T2A.pdf | |
| 1812GA101JAT1A\SB | 100pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812GA101JAT1A\SB.pdf | |
| T491V226K025AT | 22µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 700 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T491V226K025AT.pdf | |
| RBM10DTKI-S288 | CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND | RBM10DTKI-S288.pdf | |
| 7V-16.384MAHE-T | 16.384MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 7V-16.384MAHE-T.pdf | |
| ATSAM4S4BA-MU | ARM® Cortex®-M4 SAM4S Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | ATSAM4S4BA-MU.pdf | |
| LTE-3271T | Infrared (IR) Emitter 940nm 1.25V 100mA 6mW/sr @ 20mA 50° T 3/4 | LTE-3271T.pdf | |
| VE-B4P-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W | VE-B4P-IW-F2.pdf | |
| VI-J4V-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VI-J4V-IW-F2.pdf | |
| MS27467T15F97SAL | 12 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS27467T15F97SAL.pdf | |
| 0460150606 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin | 0460150606.pdf | |
| 803-93-100-61-001000 | 100 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 803-93-100-61-001000.pdf | |
| 0387700322 | 22 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387700322.pdf |