| Manufacturer Part Number: | CF453215-220K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Shielded Multilayer Inductor 180mA 3.2 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF453215-220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF453215-220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF453215 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF453215 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 180mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF453215-220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF453215-220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF453215-220K is new and unused, you can buy CF453215-220K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF453215-220K.
| MAP4KE11CAE3 | TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO41 | MAP4KE11CAE3.pdf | |
| MXPLAD15KP24AE3 | TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD | MXPLAD15KP24AE3.pdf | |
| 85863-902 | 902-STB RA SIG RECP 12MM5RPP | 85863-902.pdf | |
| EMC20DRES | CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND | EMC20DRES.pdf | |
| GMC49DRXS | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | GMC49DRXS.pdf | |
| WP3-S040VA1-R6000 | 40 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | WP3-S040VA1-R6000.pdf | |
| 510-83-184-17-081101 | CONN SOCKET PGA 184POS GOLD | 510-83-184-17-081101.pdf | |
| SESCX-9 | 9 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | SESCX-9.pdf | |
| OSTV714A150 | 14 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.295" (7.50mm) Vertical Through Hole | OSTV714A150.pdf | |
| ERA-S39J6R8V | RES TEMP SENS 6.8 OHM 5% 1/10W | ERA-S39J6R8V.pdf | |
| RN60D1691FRE6 | RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D1691FRE6.pdf | |
| RS02B2R700FE70 | RES 2.7 OHM 3W 1% WW AXIAL | RS02B2R700FE70.pdf |