| Manufacturer Part Number: | CF453215-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Shielded Multilayer Inductor 200mA 2.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF453215-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF453215-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF453215 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF453215 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF453215-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF453215-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF453215-150K is new and unused, you can buy CF453215-150K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF453215-150K.
| LNT2H332MSEH | 3300µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H332MSEH.pdf | |
| 861021486028 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021486028.pdf | |
| VJ2225Y184JBCAT4X | 0.18µF 200V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm) | VJ2225Y184JBCAT4X.pdf | |
| IEGHS11-31622-5-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGHS11-31622-5-V.pdf | |
| EL7585ILZ-T13 | - Converter, TFT LCD Voltage Regulator IC 4 Output 20-QFN-EP (4x4) | EL7585ILZ-T13.pdf | |
| VE-21H-EW | CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W | VE-21H-EW.pdf | |
| VE-273-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W | VE-273-CY-F3.pdf | |
| VI-2W1-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | VI-2W1-IX-F4.pdf | |
| VI-2TH-IW | CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W | VI-2TH-IW.pdf | |
| CTVS07RF-23-21JA | 21 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVS07RF-23-21JA.pdf | |
| JBXER2G08FCSDSR | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | JBXER2G08FCSDSR.pdf | |
| CA3102E12S-A10PF80A176A206 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CA3102E12S-A10PF80A176A206.pdf | |
| 86552220TLF | DSUB SLIDE LOCK | 86552220TLF.pdf | |
| 767665-1 | DUAL ALIGNMENT BAR | 767665-1.pdf | |
| 5440509 | 14 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 5440509.pdf |