| Manufacturer Part Number: | CF453215-120K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12µH Shielded Multilayer Inductor 225mA 2 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF453215-120K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF453215-120K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF453215 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF453215 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 12µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 225mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF453215-120K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF453215-120K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF453215-120K is new and unused, you can buy CF453215-120K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF453215-120K.
| GT-BG470L | GDT 470V 15% 5KA THROUGH HOLE | GT-BG470L.pdf | |
| HM2P08PDE129N9LF | MPAC 5R ST PF HDR | HM2P08PDE129N9LF.pdf | |
| 74435580820 | 8.2µH Shielded Wirewound Inductor 25.5A 2.7 mOhm Nonstandard | 74435580820.pdf | |
| ADS1282IPWG4 | 31 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 28-TSSOP | ADS1282IPWG4.pdf | |
| CY8C5247AXI-051T | ARM® Cortex®-M3 PSOC® 5 CY8C52 Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | CY8C5247AXI-051T.pdf | |
| QBHP6868E-UV395K | Ultraviolet (UV) Emitter 395nm 3.8V 2A 60° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | QBHP6868E-UV395K.pdf | |
| VE-J1B-CZ-S | CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W | VE-J1B-CZ-S.pdf | |
| VE-BN4-CW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-BN4-CW-B1.pdf | |
| CN1020A20G28S9-200 | 28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CN1020A20G28S9-200.pdf | |
| MA1LAE1200-KIT | 12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MA1LAE1200-KIT.pdf | |
| BACC63BV22F39S7H | 39 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange Shielded | BACC63BV22F39S7H.pdf | |
| TVPS00RF-25-61JC-LC | TV 61C 61#20 SKT RECP | TVPS00RF-25-61JC-LC.pdf | |
| 172-E15-203R011 | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup | 172-E15-203R011.pdf | |
| 170-050-272-030 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 50 Position | 170-050-272-030.pdf | |
| 800-10-062-66-001101 | 62 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 800-10-062-66-001101.pdf |