| Manufacturer Part Number: | CF322513-5R6K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 5.6µH Shielded Multilayer Inductor 200mA 1.6 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-5R6K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-5R6K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 5.6µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 47MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-5R6K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-5R6K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-5R6K is new and unused, you can buy CF322513-5R6K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-5R6K.
| EEM06DTBT-S189 | CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD | EEM06DTBT-S189.pdf | |
| ZGP323LSH2832C | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 32KB (32K x 8) OTP | ZGP323LSH2832C.pdf | |
| VI-B3X-MU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W | VI-B3X-MU-F3.pdf | |
| MS3116F24-61PZ | 61 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | MS3116F24-61PZ.pdf | |
| 0741621312 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0741621312.pdf | |
| 360-10-144-00-001101 | 44 Position Header Strip Connector Slotted Gold | 360-10-144-00-001101.pdf | |
| OSTHB213180 | 21 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | OSTHB213180.pdf | |
| 1728381 | 12 Position Wire to Board Terminal Block 55° (125°) Angle with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | 1728381.pdf | |
| RT1210DRD072K15L | RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/4W 1210 | RT1210DRD072K15L.pdf | |
| CRCW04028K06FKEE | RES SMD 8.06K OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW04028K06FKEE.pdf | |
| CRCW060311K8DKEAP | RES SMD 11.8KOHM 0.5% 1/10W 0603 | CRCW060311K8DKEAP.pdf | |
| 9T06031A14R7DBHFT | RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 | 9T06031A14R7DBHFT.pdf | |
| 9T04021A1370DBHF3 | RES SMD 137 OHM 0.5% 1/16W 0402 | 9T04021A1370DBHF3.pdf | |
| CMF55270R00FHEA | RES 270 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55270R00FHEA.pdf |