| Manufacturer Part Number: | CF322513-3R9K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Shielded Multilayer Inductor 250mA 1.3 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-3R9K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-3R9K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 250mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 55MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-3R9K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-3R9K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-3R9K is new and unused, you can buy CF322513-3R9K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-3R9K.
| GRM2167U1H390JZ01D | 39pF 50V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2167U1H390JZ01D.pdf | |
| BAS16XV2T5G | DIODE GEN PURP 75V 200MA SOD523 | BAS16XV2T5G.pdf | |
| 1008-120J | 12nH Unshielded Inductor 1.45A 58 mOhm Max 2-SMD | 1008-120J.pdf | |
| MAX455EPP+ | IC MUX AMP VIDEO CMOS 20-DIP | MAX455EPP+.pdf | |
| LO T67K-K1M2-24-Z | Orange 606nm LED Indication - Discrete 1.8V 2-PLCC | LO T67K-K1M2-24-Z.pdf | |
| 15792Q300 | RELAY GEN PURP | 15792Q300.pdf | |
| AGN210A1H | Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | AGN210A1H.pdf | |
| RR1220Q-21R5-D-M | RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/10W 0805 | RR1220Q-21R5-D-M.pdf | |
| AA1206FR-0730K9L | RES SMD 30.9K OHM 1% 1/4W 1206 | AA1206FR-0730K9L.pdf | |
| 2M805-004-01M8-4PA | M805 4C 4#23 PIN RECP THRD | 2M805-004-01M8-4PA.pdf | |
| 924217-28-11-I | 11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 924217-28-11-I.pdf | |
| OQ22325100J0G | 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | OQ22325100J0G.pdf | |
| OSTEM20A150 | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 225° Free Hanging (In-Line) | OSTEM20A150.pdf | |
| MBB02070D1001DC100 | RES 1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070D1001DC100.pdf |