| Manufacturer Part Number: | CF322513-270K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Shielded Multilayer Inductor 80mA 5 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-270K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-270K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 80mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 20MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-270K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-270K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-270K is new and unused, you can buy CF322513-270K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-270K.
| UKL1H330KPDANATD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H330KPDANATD.pdf | |
| C180M | SCR 600V 235A Standard Recovery Chassis, Stud Mount | C180M.pdf | |
| WMS7130100P | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-PDIP | WMS7130100P.pdf | |
| MAX6355TWUT+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 3 Channel SOT-23-6 | MAX6355TWUT+T.pdf | |
| AN78L18 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 18V 100mA 3-SSIP | AN78L18.pdf | |
| VE-JWY-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-JWY-CY-F4.pdf | |
| CQ2001-9R | DC/DC CONVERT DUAL 5.1V 15A | CQ2001-9R.pdf | |
| SR1206KR-7W430RL | RES SMD 430 OHM 10% 1/2W 1206 | SR1206KR-7W430RL.pdf | |
| 97-3106B20-18PW-417-940 | AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG | 97-3106B20-18PW-417-940.pdf | |
| 150212-2000-RB-WB | 12 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 150212-2000-RB-WB.pdf | |
| 851-83-014-40-252101 | 14 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 851-83-014-40-252101.pdf | |
| 0387522902 | 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387522902.pdf | |
| 1762981 | 32 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 1762981.pdf | |
| Y116975K0000T0L | RES SMD 75KOHM 0.01% 0.4W J LEAD | Y116975K0000T0L.pdf |