| Manufacturer Part Number: | CF322513-1R2K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2µH Shielded Multilayer Inductor 390mA 750 mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-1R2K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-1R2K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 390mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 750 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-1R2K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-1R2K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-1R2K is new and unused, you can buy CF322513-1R2K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-1R2K.
| SR125C223KARTR2 | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm) | SR125C223KARTR2.pdf | |
| BS016010BE92013BF1 | 2pF 5000V (5kV) Ceramic Capacitor Axial, Can - Screw Terminals 0.630" Dia x 0.906" L (16.00mm x 23.00mm) | BS016010BE92013BF1.pdf | |
| GCM15DCMT | CONN EDGECARD 30POS .156 WW | GCM15DCMT.pdf | |
| 392-020-521-202 | CARDEDGE 20POS DL .100 BLK PCB | 392-020-521-202.pdf | |
| CPPC7-LZ0PP | 1MHz ~ 100MHz CMOS XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Standby | CPPC7-LZ0PP.pdf | |
| PL602-22TI | IC CLK BUFFER 125MHZ 6SOT23 | PL602-22TI.pdf | |
| W682510RG | PCM Interface 8 b PCM Audio Interface 20-SSOP | W682510RG.pdf | |
| MCP1824T-3302E/DC | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 300mA SOT-223-5 | MCP1824T-3302E/DC.pdf | |
| MI-J72-IA-F3 | DC/DC CONVERTER 15V 10W | MI-J72-IA-F3.pdf | |
| KTPS90-2437 | 24V 90W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | KTPS90-2437.pdf | |
| 5282-7PG-528 | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | 5282-7PG-528.pdf | |
| 3-647116-8 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 3-647116-8.pdf | |
| VSSR1603101JUF | RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SSOP | VSSR1603101JUF.pdf |