| Manufacturer Part Number: | CF322513-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Shielded Multilayer Inductor 130mA 2.8 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 130mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-150K is new and unused, you can buy CF322513-150K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-150K.
| MKP385591040JPP2T0 | 9.1µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm) | MKP385591040JPP2T0.pdf | |
| SIT8008AI-22-33E-66.000000E | OSC XO 3.3V 66MHZ | SIT8008AI-22-33E-66.000000E.pdf | |
| 74SSTU32866BBFG | IC BUFFER 1.8V CONFIG 96-BGA | 74SSTU32866BBFG.pdf | |
| PTM902-020K-503B1 | 50k Ohm 2 Gang Linear Panel Mount Potentiometer Push-Push, SPDT 1 Turn Carbon 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks | PTM902-020K-503B1.pdf | |
| VE-JNM-CY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VE-JNM-CY-F1.pdf | |
| DPD060050-P9N-SZ | 6V 1W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPD060050-P9N-SZ.pdf | |
| AIT2-40-5SS | ER 5C 5#0 SKT RECP | AIT2-40-5SS.pdf | |
| 1056741-1 | CONN SHROUD FOR SMP CONNECTORS | 1056741-1.pdf | |
| 73000005335 | ADAPTER - PG16 TO M25 | 73000005335.pdf |