| Manufacturer Part Number: | CF322513-100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Shielded Multilayer Inductor 150mA 2.1 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF322513-100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF322513-100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF322513 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF322513 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 150mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 36MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF322513-100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF322513-100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF322513-100K is new and unused, you can buy CF322513-100K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF322513-100K.
| 860080574009 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080574009.pdf | |
| UHD1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1A102MPD.pdf | |
| KXG160VB331M18X31LL | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KXG160VB331M18X31LL.pdf | |
| 10091836-L0J-60DLF | XCEDE 3W LEFT 4PVH 4COL | 10091836-L0J-60DLF.pdf | |
| EEM36DSXN | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | EEM36DSXN.pdf | |
| MC68HC908LJ24CFU | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 24KB (24K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | MC68HC908LJ24CFU.pdf | |
| 3590S-4-104L | 100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 10 Turn Wirewound 2W Solder Lug | 3590S-4-104L.pdf | |
| VE-24N-IV | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W | VE-24N-IV.pdf | |
| VE-2NL-MW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W | VE-2NL-MW-F1.pdf | |
| D38999/20MJ19JN | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/20MJ19JN.pdf | |
| JT00RE-24-19S-014 | JT 19C 19#12 SKT WALL RECP | JT00RE-24-19S-014.pdf | |
| 90726-115HLF | 15 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 90726-115HLF.pdf | |
| 612-83-422-41-001101 | CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD | 612-83-422-41-001101.pdf | |
| 0387524405 | 5 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387524405.pdf | |
| TS12A18A00J0G | 12 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TS12A18A00J0G.pdf |