| Manufacturer Part Number: | B82141A1122K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 200 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82141A1122K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82141A1122K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | SBC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 700mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 130MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82141A1122K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82141A1122K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82141A1122K is new and unused, you can buy B82141A1122K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82141A1122K.
| RPE5C2A470J2K1Z03B | 47pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RPE5C2A470J2K1Z03B.pdf | |
| ECC22DEYH | CONN EDGE DUAL .100 44POS | ECC22DEYH.pdf | |
| CSX750PCC29.4912MT | 29.4912MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 45mA Enable/Disable | CSX750PCC29.4912MT.pdf | |
| RLZTE-1118B | Zener Diode 17.3V 500mW ±3% Surface Mount LLDS | RLZTE-1118B.pdf | |
| NCV2931ACDR2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 2.7 V ~ 29.5 V 100mA 8-SOIC | NCV2931ACDR2G.pdf | |
| MI-22W-MX | CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 75W | MI-22W-MX.pdf | |
| CPC1540G | IC RELAY SP-NO 120MA SMD | CPC1540G.pdf | |
| 0708535 | 1 Position Terminal Block Bolt/Screw Clamp - Wire Entry Parallel to Panel Gray 2 Piece | 0708535.pdf | |
| AC2010FK-0741K2L | RES SMD 41.2K OHM 1% 3/4W 2010 | AC2010FK-0741K2L.pdf | |
| RG1005V-391-W-T1 | RES SMD 390 OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005V-391-W-T1.pdf | |
| Y1716V0532BT0L | RES NTWRK 4 RES MULT OHM RADIAL | Y1716V0532BT0L.pdf | |
| CF14JT360K | RES 360K OHM 1/4W 5% CARBON FILM | CF14JT360K.pdf | |
| RLR07C4222FRR36 | RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C4222FRR36.pdf |