| Manufacturer Part Number: | B82141A1105K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1mH Unshielded Wirewound Inductor 55mA 33 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82141A1105K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82141A1105K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | SBC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 55mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 33 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82141A1105K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82141A1105K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82141A1105K is new and unused, you can buy B82141A1105K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82141A1105K.
| VJ2225Y473JBBAT4X | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm) | VJ2225Y473JBBAT4X.pdf | |
| 02013J2R0BBWTR | 2.0pF Thin Film Capacitor 25V 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) | 02013J2R0BBWTR.pdf | |
| RBC35DRSN-S273 | CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD | RBC35DRSN-S273.pdf | |
| 5CEFA5M13C6N | IC FPGA 175 I/O 383MBGA | 5CEFA5M13C6N.pdf | |
| 72831L15TF8 | IC FIFO SYNC DUAL 2048X9 64QFP | 72831L15TF8.pdf | |
| CY7C1470BV33-167BZI | IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA | CY7C1470BV33-167BZI.pdf | |
| VI-J2M-MZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W | VI-J2M-MZ-B1.pdf | |
| 6-1393800-2 | General Purpose Relay 3PDT (3 Form C) 220VDC Coil Socketable | 6-1393800-2.pdf | |
| PAG.M0.7GL.AC52R | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | PAG.M0.7GL.AC52R.pdf | |
| STX40AB45-2020 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter M31x1 21, G | STX40AB45-2020.pdf | |
| RT1210BRD0710K5L | RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD0710K5L.pdf | |
| RN55E7411BR36 | RES 7.41K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E7411BR36.pdf | |
| CMF652M6100FKRE | RES 2.61M OHM 1.5W 1% AXIAL | CMF652M6100FKRE.pdf |