| Manufacturer Part Number: | B82141A1104K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Wirewound Inductor 170mA 3.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82141A1104K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82141A1104K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | SBC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 170mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 5.3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82141A1104K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82141A1104K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82141A1104K is new and unused, you can buy B82141A1104K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82141A1104K.
| C0603X5R1E224K030BC | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1E224K030BC.pdf | |
| T95X685K016HSAL | 6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2910 (7227 Metric) 1.5 Ohm 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | T95X685K016HSAL.pdf | |
| 8N4SV76KC-0151CDI | VCXO IC 150MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0151CDI.pdf | |
| EPXA10F1020C3 | IC EXCALIBUR ARM 1020FBGA | EPXA10F1020C3.pdf | |
| PSD813F1VA-20UI | IC FLASH 1MBIT 200NS 80LQFP | PSD813F1VA-20UI.pdf | |
| ADUM1440ARSZ | General Purpose Digital Isolator 3750Vrms 4 Channel 2Mbps 25kV/µs CMTI 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | ADUM1440ARSZ.pdf | |
| REC3-2412DRW/H6/A/M | CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT | REC3-2412DRW/H6/A/M.pdf | |
| VI-JNR-EZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W | VI-JNR-EZ-F1.pdf | |
| M12883/41-20 | CONNECTOR MISC. | M12883/41-20.pdf | |
| RG1608N-511-W-T1 | RES SMD 510 OHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608N-511-W-T1.pdf | |
| ERJ-1GNJ135C | RES SMD 1.3M OHM 5% 1/20W 0201 | ERJ-1GNJ135C.pdf | |
| 1646830000 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1646830000.pdf | |
| RN70D4702FB14 | RES 47K OHM 3/4W 1% AXIAL | RN70D4702FB14.pdf |