| Manufacturer Part Number: | B78148T3471K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470nH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 315 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78148T3471K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78148T3471K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 470nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 750mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 315 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 25.2MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 280MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25.2MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia (3.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78148T3471K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78148T3471K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78148T3471K is new and unused, you can buy B78148T3471K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78148T3471K.
| 1812YC104MAT2A | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) | 1812YC104MAT2A.pdf | |
| ECQ-E10153JFB | 0.015µF Film Capacitor 125V 1000V (1kV) Polyester, Metallized Radial 0.610" L x 0.276" W (15.50mm x 7.00mm) | ECQ-E10153JFB.pdf | |
| 06031K180GBTTR | 18pF Thin Film Capacitor 100V 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031K180GBTTR.pdf | |
| W33-S4B1Q-5 | CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC | W33-S4B1Q-5.pdf | |
| V150LS10CP | VARISTOR 240V 6.5KA DISC 14MM | V150LS10CP.pdf | |
| PMD5002K,115 | IC MOSFET DRIVER SC-59A | PMD5002K,115.pdf | |
| LM136H-5.0 | Shunt Voltage Reference IC ±2% 10mA TO-206AB, TO-46-3 Metal Can | LM136H-5.0.pdf | |
| SBR-160-RGBW-H41-RE102 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module SBR-160 Red, Green, Blue, White - Cool (RGBW) Square | SBR-160-RGBW-H41-RE102.pdf | |
| VE-JT2-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VE-JT2-IY-F4.pdf | |
| RT0805DRE07374RL | RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RT0805DRE07374RL.pdf | |
| DSHHXSRAD01X | 26P F HD PC TAIL THRU HOLE | DSHHXSRAD01X.pdf | |
| 64991-G20-4LF | 40 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold, GXT™ | 64991-G20-4LF.pdf | |
| 1761742001 | 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1761742001.pdf |