| Manufacturer Part Number: | B78148T3101K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100nH Unshielded Wirewound Inductor 1.12A 130 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78148T3101K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78148T3101K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 100nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.12A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 130 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25.2MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25.2MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia (3.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78148T3101K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78148T3101K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78148T3101K is new and unused, you can buy B78148T3101K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78148T3101K.
| BFC247076224 | 0.22µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | BFC247076224.pdf | |
| TPC13CAHM3/H | TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC TO-277A | TPC13CAHM3/H.pdf | |
| TLE2142CPE4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TLE2142CPE4.pdf | |
| LTC2050HVCS8 | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | LTC2050HVCS8.pdf | |
| VI-JVL-MZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W | VI-JVL-MZ-B1.pdf | |
| RC1206FR-071K21L | RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1206 | RC1206FR-071K21L.pdf | |
| 97-3108A20-17SX | AB 6C 1#16, 5#12 SKT PLUG | 97-3108A20-17SX.pdf | |
| 97-3108A20-14PW-417 | AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG | 97-3108A20-14PW-417.pdf | |
| NLS-2-R-C107-M40A | 1 Position Circular Connector Line Source, Male Pins Crimp Silver | NLS-2-R-C107-M40A.pdf | |
| 54102-G08-04 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 54102-G08-04.pdf | |
| 812-22-023-30-003101 | 23 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 812-22-023-30-003101.pdf | |
| ED3101/12-WD | 12 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | ED3101/12-WD.pdf | |
| AT1206BRD0756K2L | RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 | AT1206BRD0756K2L.pdf | |
| RNF12GTD3K00 | RES 3K OHM 1/2W 2% AXIAL | RNF12GTD3K00.pdf |