| Manufacturer Part Number: | B78148T1393K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Wirewound Inductor 140mA 4.5 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78148T1393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78148T1393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Leaded RF Chokes 26/Feb/2016 | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 140mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 22MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia (3.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78148T1393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78148T1393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78148T1393K is new and unused, you can buy B78148T1393K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78148T1393K.
| VJ0402D130FLAAJ | 13pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D130FLAAJ.pdf | |
| 2129295-2 | USB - micro B, Hybrid USB 2.0 Plug Connector 12 Position Through Hole, Vertical | 2129295-2.pdf | |
| TLV70133DBVR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA SOT-23-5 | TLV70133DBVR.pdf | |
| QS63XXR12 | LED Panel Indicator Red Diffused 30° 12V 20mA Round with Flat Top, 7.20mm Wire Leads - 7.87" (200.00mm) | QS63XXR12.pdf | |
| MI-J5X-IY-F4 | CONVERT DC/DC 155VIN 5.2VOUT 50W | MI-J5X-IY-F4.pdf | |
| CJT2004R7JJ | RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 200W | CJT2004R7JJ.pdf | |
| ESR18EZPJ3R3 | RES SMD 3.3 OHM 5% 1/3W 1206 | ESR18EZPJ3R3.pdf | |
| ERJ-L08UJ69MV | RES SMD 0.069 OHM 5% 1/3W 1206 | ERJ-L08UJ69MV.pdf | |
| GMM31DRMT | CONN EDGECARD 62POS .156 WW | GMM31DRMT.pdf | |
| TVP00RL-17-99PA | 23 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00RL-17-99PA.pdf | |
| XG4M-6031-T | 60 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | XG4M-6031-T.pdf |