| Manufacturer Part Number: | B78148T1104K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Wirewound Inductor 85mA 12.5 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78148T1104K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78148T1104K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Leaded RF Chokes 26/Feb/2016 | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 85mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 12.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia (3.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78148T1104K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78148T1104K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78148T1104K is new and unused, you can buy B78148T1104K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78148T1104K.
| VJ0805D1R0BXXAP | 1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R0BXXAP.pdf | |
| MKP18424684000 | 0.68µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial, Can 0.925" Dia x 1.634" L (23.50mm x 41.50mm) | MKP18424684000.pdf | |
| JANTX1N6116US | TVS DIODE 20.6VWM BSQMELF | JANTX1N6116US.pdf | |
| PIC24EP32MC202-I/SO | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 32KB (10.7K x 24) FLASH 28-SOIC | PIC24EP32MC202-I/SO.pdf | |
| SN74LVCZ16244ADGGR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | SN74LVCZ16244ADGGR.pdf | |
| VI-BNB-CV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W | VI-BNB-CV-F3.pdf | |
| VI-23L-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W | VI-23L-MW-B1.pdf | |
| G6AU-234P-ST10-US-DC6 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole | G6AU-234P-ST10-US-DC6.pdf | |
| 969556-2 | 8MJ STAUBSCH. GELB | 969556-2.pdf | |
| 6609961-7 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In | 6609961-7.pdf | |
| 0014567139 | 13 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 22 AWG | 0014567139.pdf | |
| RN65C8661BRE6 | RES 8.66K OHM 1/2W .1% AXIAL | RN65C8661BRE6.pdf |