| Manufacturer Part Number: | B78108T3101K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100nH Unshielded Wirewound Inductor 1.12A 130 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T3101K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T3101K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 100nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.12A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 130 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25.2MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25.2MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T3101K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T3101K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T3101K is new and unused, you can buy B78108T3101K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T3101K.
| CBR06C150F5GAC | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C150F5GAC.pdf | |
| MKP1841247204 | 4700pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) | MKP1841247204.pdf | |
| CD4FA911JO3F | 910pF Mica Capacitor 100V Radial 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) | CD4FA911JO3F.pdf | |
| T95Z226M016HZSL | 22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2910 (7227 Metric) 400 mOhm 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | T95Z226M016HZSL.pdf | |
| ESC17DRTF-S13 | CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND | ESC17DRTF-S13.pdf | |
| ASTMHTA-25.000MHZ-AK-E | 25MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTA-25.000MHZ-AK-E.pdf | |
| DSEI2X30-10B | Diode Array 2 Independent Standard 1000V (1kV) 30A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC | DSEI2X30-10B.pdf | |
| PM43-1R4M-RC | 1.4µH Unshielded Wirewound Inductor 3.3A 38 mOhm Max Nonstandard | PM43-1R4M-RC.pdf | |
| CDEP105MENP-1R8PC | 1.8µH Shielded Inductor 10.5A 7.44 mOhm Max Nonstandard | CDEP105MENP-1R8PC.pdf | |
| 74LVC2G14FX4-7 | Inverter IC 2 Channel X2-DFN1409-6 | 74LVC2G14FX4-7.pdf | |
| LT1461CIS8-4#TRPBF | Series Voltage Reference IC ±0.08% 100mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1461CIS8-4#TRPBF.pdf | |
| PT06A10-6PW-SR | PT 6C 6#20 PIN PLUG | PT06A10-6PW-SR.pdf | |
| PRG3216P-6202-D-T5 | RES SMD 62K OHM 1W 1206 WIDE | PRG3216P-6202-D-T5.pdf |