| Manufacturer Part Number: | B78108T1683K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Wirewound Inductor 95mA 10 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T1683K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T1683K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 95mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 10 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 15MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T1683K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T1683K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T1683K is new and unused, you can buy B78108T1683K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T1683K.
| DLR1S47KTA-F | CAP FILM 0.047UF RADIAL | DLR1S47KTA-F.pdf | |
| W28-X1065-3.2 | CIR BRKR THRM | W28-X1065-3.2.pdf | |
| BK/AGC-9-R | FUSE GLASS 9A 250VAC 3AB 3AG | BK/AGC-9-R.pdf | |
| MRF904 | RF Transistor NPN 15V 30mA 4GHz 200mW Through Hole TO-72 | MRF904.pdf | |
| 1325-393J | 39µH Shielded Molded Inductor 93mA 6.6 Ohm Max Axial | 1325-393J.pdf | |
| LM2904AVQDRQ1 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | LM2904AVQDRQ1.pdf | |
| SY100EPT21LZC | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel 8-SOIC | SY100EPT21LZC.pdf | |
| 5852425 | LED WEDGE T-1 3/4 YLW 585NM 28V | 5852425.pdf | |
| VI-J6K-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-J6K-EY-B1.pdf | |
| MI-26V-IW-S | CONVRT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 100W | MI-26V-IW-S.pdf | |
| VE-24H-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | VE-24H-MX-B1.pdf | |
| CA3108E24-2PBF80 | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3108E24-2PBF80.pdf | |
| 159112-2012 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 159112-2012.pdf |