| Manufacturer Part Number: | B78108T1473K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Wirewound Inductor 100mA 8.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T1473K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T1473K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 100mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 20MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T1473K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T1473K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T1473K is new and unused, you can buy B78108T1473K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T1473K.
| E74D350HPN812MA54N | CAP ALUM 8100UF 35V SCREW | E74D350HPN812MA54N.pdf | |
| HMK316B7104ML-T | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | HMK316B7104ML-T.pdf | |
| HBC31DRTN-S734 | CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD | HBC31DRTN-S734.pdf | |
| CTX33-3-R | Unshielded 2 Coil Inductor Array 131.42µH Inductance - Connected in Series 32.86µH Inductance - Connected in Parallel 83 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 960mA Nonstandard | CTX33-3-R.pdf | |
| VI-B1R-CW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W | VI-B1R-CW-F2.pdf | |
| VI-251-CU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W | VI-251-CU-F4.pdf | |
| GECA20-15G | AC/DC CONVERTER 15V 20W | GECA20-15G.pdf | |
| 4STD50SAT99S40X | 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 4STD50SAT99S40X.pdf | |
| M80-PF1 | PWR CNTCT F VERT | M80-PF1.pdf | |
| 350-10-150-01-899101 | 50 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 350-10-150-01-899101.pdf | |
| SBH51-LPSE-D22-SM-BK | 44 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | SBH51-LPSE-D22-SM-BK.pdf | |
| 3042832 | 1 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180° Free Hanging (In-Line) | 3042832.pdf | |
| LCCX1-38DF-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 1 AWG 3/8 Stud | LCCX1-38DF-X.pdf | |
| CRCW20107R68FKEF | RES SMD 7.68 OHM 1% 3/4W 2010 | CRCW20107R68FKEF.pdf | |
| MRS25000C6491FCT00 | RES 6.49K OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C6491FCT00.pdf |