| Manufacturer Part Number: | B78108T1472K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 380mA 650 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T1472K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T1472K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 4.7µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 380mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 650 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 90MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T1472K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T1472K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T1472K is new and unused, you can buy B78108T1472K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T1472K.
| FLNR17.5T | FUSE CRTRDGE 17.5A 250VAC/125VDC | FLNR17.5T.pdf | |
| 3-646547-0 | Z-PACK A-B 25 COLUMN SHLD ASSY | 3-646547-0.pdf | |
| 2108-1-00-01-00-00-07-0 | Terminal Turret Connector Single End 0.156" (3.96mm) Tin-Lead | 2108-1-00-01-00-00-07-0.pdf | |
| DDZX27D-13 | Zener Diode 27V 300mW ±3% Surface Mount SOT-23 | DDZX27D-13.pdf | |
| 74437368010 | 1µH Shielded Wirewound Inductor 14.5A 3.3 mOhm Max Nonstandard | 74437368010.pdf | |
| LCMXO2-4000HC-5BG332I | IC FPGA 274 I/O 332CABGA | LCMXO2-4000HC-5BG332I.pdf | |
| CM11631 | FAA/PMA LAMP | CM11631.pdf | |
| ST42ETA203 | 20k Ohm 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment | ST42ETA203.pdf | |
| VI-BNP-EU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W | VI-BNP-EU-B1.pdf | |
| RCB66DHNT-S621 | CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD | RCB66DHNT-S621.pdf | |
| D38999/26FJ35SC | 128 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26FJ35SC.pdf | |
| 57102-G08-12ULF | 24 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold, GXT™ | 57102-G08-12ULF.pdf | |
| F915-1/J | WASHER HD SCREW 8-32 SEMS | F915-1/J.pdf | |
| RCP2512B47R0GED | RES SMD 47 OHM 2% 22W 2512 | RCP2512B47R0GED.pdf |