| Manufacturer Part Number: | B78108T1392K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 550 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T1392K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T1392K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 400mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 550 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T1392K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T1392K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T1392K is new and unused, you can buy B78108T1392K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T1392K.
| M39003/01-7076/HSD | 8.2µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-7076/HSD.pdf | |
| BP/S-20 | FUSE EDISON PLUG 20A 125VAC | BP/S-20.pdf | |
| 1811648-2 | CONN RCPT SHELL VERT POLAR | 1811648-2.pdf | |
| JANTX2N4405 | TRANS NPN TO-39 | JANTX2N4405.pdf | |
| AISC-0402HP-2N2B-T | 2.2nH Unshielded Wirewound Inductor 2.1A 38 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | AISC-0402HP-2N2B-T.pdf | |
| SN74AC574NSRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO | SN74AC574NSRG4.pdf | |
| 93LC56B-E/ST | IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP | 93LC56B-E/ST.pdf | |
| HCPL-2300#500 | Logic Output Optoisolator 5MBd Open Collector, Schottky Clamped 3750Vrms 1 Channel 100V/µs CMTI 8-DIP Gull Wing | HCPL-2300#500.pdf | |
| CLU046-1818C1-403H5G3 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLU046 White, Neutral Square | CLU046-1818C1-403H5G3.pdf | |
| VI-JWV-MW | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VI-JWV-MW.pdf | |
| AIT0TC40-5PC-L/G | ER 5C 5#0 PIN RECP | AIT0TC40-5PC-L/G.pdf | |
| 0512812494 | 24 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | 0512812494.pdf | |
| DF13-10DP-1.25V(25) | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Tin | DF13-10DP-1.25V(25).pdf | |
| TC124-FR-0788R7L | RES ARRAY 4 RES 88.7 OHM 0804 | TC124-FR-0788R7L.pdf |