| Manufacturer Part Number: | B78108T1104K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Wirewound Inductor 85mA 12.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108T1104K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108T1104K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | MCC Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | MCC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 85mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 12.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108T1104K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108T1104K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108T1104K is new and unused, you can buy B78108T1104K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108T1104K.
| ROV20H471K-S | VARISTOR 470V 10KA DISC 20MM | ROV20H471K-S.pdf | |
| ECA35DRYS | CONN EDGECARD 70POS .125" | ECA35DRYS.pdf | |
| 416F360XXADT | 36MHz ±15ppm Crystal 18pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F360XXADT.pdf | |
| SMBJ5942CE3/TR13 | Zener Diode 51V 2W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5942CE3/TR13.pdf | |
| 74HC173D,653 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | 74HC173D,653.pdf | |
| SSTUF32864AHLFT | IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA | SSTUF32864AHLFT.pdf | |
| VI-25P-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VI-25P-EY-S.pdf | |
| RZ-1212S-R | CONV DC/DC 0.5W 12VIN 12VOUT | RZ-1212S-R.pdf | |
| DPD090030-P5N-SZ | 9V 3W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPD090030-P5N-SZ.pdf | |
| ABC36DRSD-S328 | CONN EDGECARD 72POS .100" | ABC36DRSD-S328.pdf | |
| 84A206743P1 | Circular Connector | 84A206743P1.pdf | |
| M50-4900545 | CONN HDR 1.27MM SMD AU 10POS | M50-4900545.pdf | |
| PHP00805H1740BST1 | RES SMD 174 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H1740BST1.pdf |