| Manufacturer Part Number: | B78108S1822K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Unshielded Wirewound Inductor 690mA 480 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B78108S1822K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B78108S1822K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | BC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 690mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 480 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B78108S1822K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B78108S1822K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B78108S1822K is new and unused, you can buy B78108S1822K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B78108S1822K.
| KXG400VB68RM18X25LL | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KXG400VB68RM18X25LL.pdf | |
| 89074-1104LF | METRAL HDR 2MX4R | 89074-1104LF.pdf | |
| XHP50A-00-0000-0D0UG450G | LED Lighting Xlamp® XHP50 White, Cool 5000K 3-Step MacAdam Ellipse 12V 700mA 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP50A-00-0000-0D0UG450G.pdf | |
| REC3-2412DRW/H2/A/M/SMD/CTRL-R | CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT | REC3-2412DRW/H2/A/M/SMD/CTRL-R.pdf | |
| VE-21B-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-21B-EY-F3.pdf | |
| 2M805-003-07M11-19SA | M805 19C 19#23 SKT RECP OM | 2M805-003-07M11-19SA.pdf | |
| 97-79-513-12-P70352 | MS3420-4 | 97-79-513-12-P70352.pdf | |
| 09451451100 | Plug Modular Connector 8p4c Position Shielded Cat5 IDC | 09451451100.pdf | |
| 9-146276-0-04 | 4 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 9-146276-0-04.pdf | |
| 3-535512-8 | 84 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 3-535512-8.pdf | |
| 0387198239 | SR BTS PCINSUL 10 ASY EV | 0387198239.pdf | |
| TJ17110400J0G | 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | TJ17110400J0G.pdf | |
| 20020008-G201B01LF | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 20020008-G201B01LF.pdf |