| Manufacturer Part Number: | B32912B4223K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 0.022µF Film Capacitor 440V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B32912B4223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B32912B4223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Film Capacitors | |
| PCN Design/Specification | B32(5679)B333 Series 02/May/2014 | |
| PCN Packaging | MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | B32912 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 0.022µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating - AC | 440V | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | - | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Termination | PC Pins | |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) | |
| Applications | EMI, RFI Suppression | |
| Features | X1 Safety Rated | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B32912B4223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B32912B4223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B32912B4223K is new and unused, you can buy B32912B4223K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B32912B4223K.
| TPSC686K016H0125 | 68µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2312 (6032 Metric) 125 mOhm 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) | TPSC686K016H0125.pdf | |
| KLKR.200T | FUSE CRTRDGE 200MA 600VAC/300VDC | KLKR.200T.pdf | |
| 1537-28J | 4.7µH Unshielded Molded Inductor 294mA 2.6 Ohm Max Axial | 1537-28J.pdf | |
| CY8C20336A-24LQXIT | IC MCU PSOC 8K FLASH 1K 24QFN | CY8C20336A-24LQXIT.pdf | |
| XC6122C526MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122C526MR-G.pdf | |
| LT3012BEDE#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.24 V ~ 60 V 250mA 12-DFN (4x3) | LT3012BEDE#TRPBF.pdf | |
| LCW CR7P.PC-LQLS-5H7I-1 | LED Lighting OSLON SSL® 80 White, Cool 5000K 2.95V 350mA 80° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | LCW CR7P.PC-LQLS-5H7I-1.pdf | |
| VI-B2N-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VI-B2N-EX-F2.pdf | |
| 10-660975-250N | CTVS07RF-17-6P W/ PC CON | 10-660975-250N.pdf | |
| TM2RE-2408(50) | Jack Modular Connector 6p2c (RJ11) Vertical Unshielded | TM2RE-2408(50).pdf | |
| 440053-7 | 7 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole, Right Angle Tin | 440053-7.pdf | |
| CB35221207 | 12 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | CB35221207.pdf | |
| 1790357 | 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1790357.pdf | |
| RG1608N-910-D-T5 | RES SMD 91 OHM 0.5% 1/10W 0603 | RG1608N-910-D-T5.pdf |