| Manufacturer Part Number: | B32776T8685K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Available Quantity: | 9858 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8µF Film Capacitor 875V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B32776T8685K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B32776T8685K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Film Capacitors Automotive Industry Capacitors | |
| Featured Product | Low-Profile MKP and MKT Film Capacitors Film Capacitors | |
| PCN Design/Specification | B32(5679)B333 Series 02/May/2014 | |
| PCN Packaging | MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013 | |
| Online Catalog | B32774-78 Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | B32776 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 6.8µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | 875V | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | - | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Termination | PC Pins | |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) | |
| Applications | DC Link, DC Filtering | |
| Features | Long Life | |
| Standard Package | 260 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B32776T8685K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B32776T8685K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B32776T8685K is new and unused, you can buy B32776T8685K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B32776T8685K.
| LLL185R71H472MA01L | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) | LLL185R71H472MA01L.pdf | |
| MMH21-0141R1 | CONN RACK/PANEL 14POS 5A | MMH21-0141R1.pdf | |
| 1782R-33G | 3.6µH Unshielded Molded Inductor 250mA 1 Ohm Max Axial | 1782R-33G.pdf | |
| 8N4Q001FG-0171CDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 644.5313MHz, 622.08MHz, 644.5313MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-0171CDI8.pdf | |
| SN74ALS74AD | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC | SN74ALS74AD.pdf | |
| TPS79425DGNRG4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 250mA 8-MSOP-PowerPad | TPS79425DGNRG4.pdf | |
| RNCP0805FTD2K00 | RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 0805 | RNCP0805FTD2K00.pdf | |
| RSM24DTAS | CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD | RSM24DTAS.pdf | |
| CTVPS00RF-13-98HB | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVPS00RF-13-98HB.pdf | |
| KJA6T25W20SN | 30 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | KJA6T25W20SN.pdf | |
| L717HDAH26POL2 | 26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder | L717HDAH26POL2.pdf | |
| 1-487576-2 | 20 Position FFC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.050" (1.27mm) Through Hole | 1-487576-2.pdf | |
| AC2010FK-0729K4L | RES SMD 29.4K OHM 1% 3/4W 2010 | AC2010FK-0729K4L.pdf | |
| RT0402BRD077K32L | RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRD077K32L.pdf |