| Manufacturer Part Number: | B32674D4805K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B32674D4805K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B32674D4805K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Film Capacitors | |
| Featured Product | Film Capacitors | |
| PCN Design/Specification | B32(5679)B333 Series 02/May/2014 | |
| PCN Packaging | MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | B32674 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 8µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | 450V | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | - | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Termination | PC Pins | |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) | |
| Applications | DC Link, DC Filtering | |
| Features | Long Life | |
| Standard Package | 640 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B32674D4805K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B32674D4805K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B32674D4805K is new and unused, you can buy B32674D4805K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B32674D4805K.
| BS030033BJ20136AL1 | 200pF 15000V (15kV) Ceramic Capacitor Axial, Can - Screw Terminals 1.181" Dia x 1.890" L (30.00mm x 48.00mm) | BS030033BJ20136AL1.pdf | |
| SM6S10A-E3/2D | TVS DIODE 10VWM 17VC DO218AB | SM6S10A-E3/2D.pdf | |
| VS-10ETF02STRRPBF | Diode Standard 200V 10A Surface Mount D2PAK | VS-10ETF02STRRPBF.pdf | |
| 8N4Q001KG-1103CDI8 | Clock Oscillator IC 240MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-1103CDI8.pdf | |
| ZGP323LES2016C00TR | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) OTP | ZGP323LES2016C00TR.pdf | |
| MM74HC132MX | NAND Gate IC 4 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | MM74HC132MX.pdf | |
| S-80125BLMC-JEKT2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80125BLMC-JEKT2U.pdf | |
| A008-GW830-Q4 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Indus Star™ White, Warm Starboard | A008-GW830-Q4.pdf | |
| V48B24E250BF2 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W | V48B24E250BF2.pdf | |
| RER45F2R00MC02 | RES CHAS MNT 2 OHM 1% 10W | RER45F2R00MC02.pdf | |
| RMCF1206FT750R | RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206 | RMCF1206FT750R.pdf | |
| ABM43DSES-S13 | CONN EDGECARD 86POS .156" | ABM43DSES-S13.pdf | |
| 57102-G08-16 | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold, GXT™ | 57102-G08-16.pdf | |
| MRS25000C9312FRP00 | RES 93.1K OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C9312FRP00.pdf | |
| RN55C4121FRSL | RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55C4121FRSL.pdf |