| Manufacturer Part Number: | B32653A2822K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8200pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B32653A2822K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B32653A2822K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Film Capacitors | |
| PCN Design/Specification | B32(5679)B333 Series 02/May/2014 | |
| PCN Packaging | MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | B32653 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 8200pF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating - AC | 700V | |
| Voltage Rating - DC | 2000V (2kV) | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | - | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Termination | PC Pins | |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) | |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT | |
| Features | - | |
| Standard Package | 2,040 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B32653A2822K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B32653A2822K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B32653A2822K is new and unused, you can buy B32653A2822K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B32653A2822K.
| VESD05A4A-HS4-GS08 | TVS DIODE 5VWM 12VC LLP10106L | VESD05A4A-HS4-GS08.pdf | |
| HM2P07PNS130GF | 110 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P07PNS130GF.pdf | |
| FXO-HC738-12.352 | 12.352MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 32mA Enable/Disable | FXO-HC738-12.352.pdf | |
| APT20GN60BG | IGBT Trench Field Stop 600V 40A 136W Through Hole TO-247 [B] | APT20GN60BG.pdf | |
| LK21251R2M-T | 1.2µH Shielded Multilayer Inductor 80mA 350 mOhm Max 0805 (2012 Metric) | LK21251R2M-T.pdf | |
| AISC-1210-8N2J-T | 8.2nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 70 mOhm Max Nonstandard | AISC-1210-8N2J-T.pdf | |
| AH288-YL-13 | Motor Driver Power MOSFET On/Off SOT-89-5 | AH288-YL-13.pdf | |
| REC7.5-2409DRW/H2/A/M/SMD/CTRL | CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-09V | REC7.5-2409DRW/H2/A/M/SMD/CTRL.pdf | |
| MS3108R16S-8SX | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3108R16S-8SX.pdf | |
| D38999/20KF35PN | 66 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20KF35PN.pdf | |
| 18-1518-00 | CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD | 18-1518-00.pdf | |
| CRCW060325R5FKEC | RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW060325R5FKEC.pdf |