| Manufacturer Part Number: | AR4PJHM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Avalanche 600V 2A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AR4PJHM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AR4PJHM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Type | Avalanche | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 140ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 77pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AR4PJHM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AR4PJHM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of AR4PJHM3/86A is new and unused, you can buy AR4PJHM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AR4PJHM3/86A.
| C3216X5R1A335K/1.15 | 3.3µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R1A335K/1.15.pdf | |
| DFJ-3 | FUSE CARTRIDGE 3A 600VAC NON STD | DFJ-3.pdf | |
| ECA10DRMT-S288 | CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND | ECA10DRMT-S288.pdf | |
| CIH05T15NJNC | 15nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 550 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | CIH05T15NJNC.pdf | |
| ADC101S101CIMFX/NOPB | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR SOT-23-6 | ADC101S101CIMFX/NOPB.pdf | |
| TLV320AIC3100IRHBR | Audio Interface 32 b I²C 32-VQFN (5x5) | TLV320AIC3100IRHBR.pdf | |
| AT25BCM512B-MAH-T | IC FLASH 512KBIT 70MHZ 8UDFN | AT25BCM512B-MAH-T.pdf | |
| NJU7211L30 | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -3V 100mA TO-92-3 | NJU7211L30.pdf | |
| XTEAWT-00-0000-00000PAE4 | LED Lighting XLamp® XT-E White, Neutral 4500K 2.85V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEAWT-00-0000-00000PAE4.pdf | |
| SP7120BEB | SP7120B 2, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board | SP7120BEB.pdf | |
| 356-030-506-102 | CARDEDGE 30POS .156 BLACK | 356-030-506-102.pdf | |
| 2M804-001-06M12-7P | M804 7C 7#16 PIN PLUG OM | 2M804-001-06M12-7P.pdf | |
| MS24264R10B5P7 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS24264R10B5P7.pdf | |
| RSMF1FT12R1 | RES MO 1W 12.1 OHM 1% AXIAL | RSMF1FT12R1.pdf |