| Manufacturer Part Number: | AQY277A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 9233 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQY277A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQY277A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Product Training Modules | PhotoMOS Solid State Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | PhotoMOS™ Relays | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQY Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQY | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC, DC | |
| On-State Resistance (Max) | 1.1 Ohm | |
| Load Current | 650mA | |
| Voltage - Input | 1.16VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 200 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | Gull Wing | |
| Package / Case | 4-SMD (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 4-SMD | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQY277A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQY277A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQY277A is new and unused, you can buy AQY277A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQY277A.
| SR205C104KAATR1 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | SR205C104KAATR1.pdf | |
| 89006-179 | PF VERT SIG HDR STD 12MM- 5ROWW | 89006-179.pdf | |
| MMSZ5231BS-7-F | Zener Diode 5.1V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | MMSZ5231BS-7-F.pdf | |
| DTB543EMT2L | TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 | DTB543EMT2L.pdf | |
| ADG813YRU-REEL | 4 Circuit IC Switch 1:1 650 mOhm 16-TSSOP | ADG813YRU-REEL.pdf | |
| SY10EL16VCKG-TR | IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-MSOP | SY10EL16VCKG-TR.pdf | |
| SWI24-15-E-P6 | 15V 24W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | SWI24-15-E-P6.pdf | |
| ACB108DYHN-S1355 | CONN EDGE .050 216POS DR TH | ACB108DYHN-S1355.pdf | |
| TV06RW-21-75PB | 4 (Coax) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RW-21-75PB.pdf | |
| L717TWB13W3PMP3SV4RRM6 | 13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L717TWB13W3PMP3SV4RRM6.pdf | |
| 1271360000 | 18 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1271360000.pdf | |
| 147071-8 | Single Post Terminal Connector Through Hole Gold 0.045" (1.14mm) Square | 147071-8.pdf |