| Manufacturer Part Number: | AQY274A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 10319 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQY274A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQY274A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | PhotoMOS™ Relays | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQY Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQY | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC, DC | |
| On-State Resistance (Max) | 3.2 Ohm | |
| Load Current | 350mA | |
| Voltage - Input | 1.16VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 400 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | Gull Wing | |
| Package / Case | 4-SMD (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 4-SMD | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQY274A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQY274A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQY274A is new and unused, you can buy AQY274A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQY274A.
| CBR08C180FAGAC | 18pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C180FAGAC.pdf | |
| DMT1P15K-F | 0.15µF Film Capacitor 65V 100V Polyester, Metallized Radial 0.681" L x 0.350" W (17.30mm x 8.90mm) | DMT1P15K-F.pdf | |
| 0312035.HXP | FUSE GLASS 35A 32VAC 3AB 3AG | 0312035.HXP.pdf | |
| NAND512W3A0AV6E | IC FLASH 512MBIT 48WSOP | NAND512W3A0AV6E.pdf | |
| VE-2NW-MV-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W | VE-2NW-MV-S.pdf | |
| VE-21J-MV-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | VE-21J-MV-B1.pdf | |
| RP841024 | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 24VDC Coil Through Hole | RP841024.pdf | |
| RC0603DR-072KL | RES SMD 2K OHM 0.5% 1/10W 0603 | RC0603DR-072KL.pdf | |
| L717HDBG44POL2 | 44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder | L717HDBG44POL2.pdf | |
| TSW-117-07-L-D | 34 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-117-07-L-D.pdf | |
| RSMF1JB910R | RES MO 1W 910 OHM 5% AXIAL | RSMF1JB910R.pdf | |
| CMF6023K700FKR670 | RES 23.7K OHM 1W 1% AXIAL | CMF6023K700FKR670.pdf | |
| RNC55H4222FSRE6 | RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55H4222FSRE6.pdf |